Ремонт квартири – з чого почати?

Дуже часто до дизайнерів інтер'єру звертаються люди, які вже розпочали ремонт квартири з проханням врятувати їхнє положення. Ремонт справа фінансово затратна, забирає багато часу, сил та нервів. Особливо, якщо ви займаєтесь цим вперше. Тому не дивно що люди часто не розраховують своїх можливостей.

Ремонт квартири

Ось тут якраз і настає момент, коли важливо не помилитися, а для цього краще звернутися до професіонала, інакше може трапитися так, що планування квартири, яке ви зробили за власним розсудом, недостатньо зручне, а деталі: шпалери, меблі, килими, які подобалися вам окремо, разом не доповнюють, а суперечать один одному. Такі моменти на етапі задуму зможе виявити тільки професіонал.

ЯК ПОЧАТИ РЕМОНТ КВАРТИРИ ПРАВИЛЬНО?

В цій статті ми розповімо з чого почати та як краще організувати ремонт квартири, будинку, чи окремої кімнати. Ви дізнаєтесь як зробити перепланування, розставити меблі, зробити схему електрики, які матеріали використати та який стиль дизайну інтер'єру вам підійде. Для початку подумайте який ремонт вам потрібен - косметичний, чи капітальний. Якщо загальне планування квартири, розміщення електроточок та освітлення в квартирі вас влаштовує, слід розглянути варіант косметичного ремонту. Це обійдеться дешевше та заощадить ваш час. Якщо ви хочете кардинально поміняти інтер'єр - перше та найголовніше, що слід зробити - це добре все спланувати.

СТИЛЬ.

Стиль — це єдність художнього напрямку, гармонійна сукупність рис і характерних особливостей створюваного інтер’єру. Вдалий дизайн інтер’єру – це насамперед стиль інтер’єру. Стилі поділяються на класичні(ампір, барокко, арт-деко, прованс…), сучасні (хай-тек, лофт, мінімалізм, скандинавський стиль…) та комбіновані стилі(еклектика, поп-арт, ф’южн…). Обираючи стиль керуйтеся не тільки вашим смаком та вподобаннями, але й фінансовими можливостями. Одне й теж саме приміщення оформлене в різних стилях, може кардинально відрізнятися по часу виконання ремонтних робіт та вартості.

ЗАМІРИ ТА КРЕСЛЕННЯ.

Почніть з загального обмірного креслення приміщення, в якому запланований ремонт. Зараз існує багато комп'ютерних програм для креслень, але початкові обміри все ж краще робити на папері. Візьміть рулетку, аркуші та олівець, ретельно заміряйте всі стіни, проєми та відкоси в квартирі. Почати заміри краще від вхідних дверей та йти по колу, закінчивши там де почали. Спочатку зробіть чорнове креслення з загальними розмірами (одразу зробити точне креслення у вас не вийде). Згодом ви зможете його перемалювати з уточненням всіх деталей, або перенести на комп'ютер. Далі позначте висоту віконних проємів, відстань від стелі та підлоги, глибину підвіконнь та ніш під радіатори. Позначте на кресленні точне положення каналізації на кухні та у ванній кімнаті, місце газового котла, лічильників та інших стаціонарних пристроїв з обмеженою можливістю переміщення.

ЗОНУВАННЯ ТА ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ.

Щоб зробити вашу домівку зручною, комфортною та естетично привабливою потрібно усвідомити роль функціональних зон (сон, прийом їжі, відпочинок, дозвілля). Функціональне зонування - це злиття, або розмежування простору залежно від його призначення. Функціональне зонування залежить від площі приміщення, кількості мешканців, стилю життя, традицій та інших факторів. Хтось проводить більше часу на роботі, а дім - це місце сну і відпочинку. Хтось працює на дому а робочим столом. Хтось любить влаштувати вечірку і запросити гостей. Для інших дома має бути тиша. Саме від ваших звичок, темпераменту та стилю життя залежить як планувати інтер'єр.

Планування в першу чергу потрібне для раціонального використання площі, розділення функціональних зон та збільшення комфорту від перебування в приміщенні (це справедливо також для розташування меблів). Перед тим як почати ламати стіни, добре обдумайте, як ваша родина зазвичай проводить час в дома. Які рішення підійдуть найкраще для комфортного проживання всіх членів сім'ї. Далі слід дізнатись які стіни є несучими, а які можна демонтувати. Пам'ятайте що перепланування без відповідного дозволу є незаконним. Зробіть копію обмірного креслення та позначте на ньому перегородки, які плануєте демонтувати - план демонтажу. Також необхідно зробити креслення майбутнього планування та позначити на ньому перегородки, які плануєте додати - план монтажу та перепланування (саме по ньому ви будете планувати всі подальші роботи).

РОЗТАШУВАННЯ МЕБЛІВ.

Важливим кроком планування дизайну – є розташування меблів, побутових приладів та сантехніки. Це необхідно для того, щоб не було неприємних ситуацій, коли диван, або шафа закривають розетку, а щоб поставити мобільний на зарядку потрібен продовжувач. Електропроводка та сантехнічні вузли ховаються в стіни, якщо ви не сплануєте розташування меблів на початковому етапі ремонтних робіт - це може привести до зайвих витрат часу та грошей. Поцікавтесь яких розмірів та форм бувають меблі, мийки, ванни, холодильник та інші речі потрібні вам в інтер'єрі. Обдумайте декілька варіантів розстановки меблів, а потім нанесіть на креслення той, який найбільше вам підходить. Вкажіть всі розміри та запишіть висоту меблів. Вам потрібно знати яка відстань від краю ліжка до стіни, скільки відступати від дверей до дивана, на якій відстані буде кріплення під телевізор та багато інших нюансів. Як тільки план розташування меблів готовий - можна приступати до електрики та освітлення.

ПЛАН ОСВІТЛЕННЯ.

Будь-які роботи з електрикою та освітленням потребують відповідального та грамотного підходу. Освітлення грає ключову роль в дизайні інтер’єру – воно несе не тільки функціональне значення, але й впливає на візуальне сприйняття дизайну та декору в інтер’єрі. Навіть хороший дизайн, якісні оздоблювані матеріали та декор будуть виглядати непривабливо на фоні поганого освітлення.

Освітлення поділяється на загальне, робоче та декоративне. Тому планування освітлення, розміщення вимикачів та розеток на пряму залежить від розташування меблів та побутових приладів. Неправильна організація освітлення може призвести до додаткових фінансових затрат та не менш дорогоцінного часу.

Все вищезгадане – є тільки першим кроком до вдалої реалізації проекту інтер’єру.

ВІЗУАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ.

Наступним пунктом - є ескізна пропозиція самого дизайну, яка може бути виконана в різних варіантах (малюнок від руки, комп’ютерна 3d візуалізація). Це дасть змогу Вам побачити майбутній інтер’єр та внести корективи. Адже на цьому етапі легше та дешевше вносити зміни, чим стикнутися з цим на стадії ремонту. Також візуалізація проекту допоможе точніше розрахувати кількість будівельних та оздоблювальних матеріалів, підбір декору та інше.

При наявності всіх необхідних креслень та візуалізацій, набагато легше знайти майстрів відповідної кваліфікації та донести до них обсяг та складність ремонтних робіт. При виборі майстрів звертайте увагу на їхню порядність, акуратність та професіоналізм. Попросіть показати портфоліо, або фото виконаних проектів. Ці фактори вплинуть на час та якість виконання проекту.

Саме такий підхід до виконання ремонтних робіт – є оптимальним та позбавить Вас від неприємних ситуацій та зайвих витрат.